Kunčina - Linhartice 0:2 (0:0)

27.04.2011 13:14

Článek: web Metry Linhartice

Sokol Kunčina : Metra Linhartice 0 : 2

Derby jak sviňa! Aneb tak bylo označováno některými mladými hráči na populární sociální síti facebook. A to nejen pro vzdálenost mezi obcemi nebo tím, že se všichni dobře známe, ale také proto, že Kunčina byla v tomto utkání vedena jako domácí tým, přestože se hrálo na hřišti v Linharticích.

Sestava Kunčiny: Beneš, Hutira, Eliáš, Pešava, Kubík, Brychta Tomáš, Brychta Ondřej (k), Spálenský, Klíma, Tlustoš, Pařil (Hlaváček, Drahoš, Stupka)

Sestava Metry: Coufal, Kelo Petr, Langr, Andrlík, Grepl, Kolísek, Heger (k), Kryštof, Škrabal, Kelo Tomáš, Konečný Patrik (Vacek, Winkler, Prucek, Lébiš)

Rozhodčí: Ropek, Elčkner, Jakubec

Branky: Vacek, Kryštof

Fakta: diváků 150, poločas 0:0, ŽK Heger- Kubík, Hutira

Hned od počátku samotného utkání bylo vidět, že Kunčina nepřijela v top formě, která ji provázela po všechna jarní utkání. Spíše se čekal tlak na domácí a respekt Metry vůči soupeřovu skóre 12:0 ze 4 jarních zápasů. Ale opak byl pravdou, hned od úvodního hvizdu do píšťalky, se hráči Metry na soupeře vrhli a nenechali je hrát svou hru. Kunčina si začala vypracovávat tlak až od 30. minuty, kdy domácí polevili v napadání. První šanci si ale vytvořili hosté z Linhartic, kdy po rohu se k hlavičce protlačil Kryštof. Bohužel se trefil do míst, kde byl připravený, na hostování půjčený právě z Linhartic, Petr Beneš. Na druhé straně se presentoval střelou Spálenský, kterou Coufal pro jistotu vytěsnil na roh. Kunčina byla lepší, ale nedokázala nic vymyslet. Ve chvíli, kdy začínala mít Kunčina i územní převahu, se do pěkné šance dostal Tlustoš, ale z úhlu netrefil bránu Coufala. Na druhé straně si parádně posunul míč mezi dva obránce T. Kelo, kterého Kubík musel faulovat, za což si vysloužil žluté ocenění. Přímý kop faulovaného skončil bez potíží v rukou Beneše. Do poločasu si ještě agilní O. Brychta zkusil střelu zdálky, ale vysoko přestřelil. Metra doslova odmakala první poločas, kdy bylo vidět plno osobních soubojů v duchu fair play. Kunčina dominovala především v soubojích jeden na jednoho, přesto si pořádnou šanci nevytvořila. Do druhého poločasu již nenastoupil Škrabal a Konečný, místo nich nastoupili Winkler a Vacek. A hned na úvod poločasu to byl právě Vacek, který se předvedl jako správný žolík. Po jednom z mála faulů domácí Kunčiny se k přímému kopu postavil Heger, který nečekal na hvizd píšťalky a nečekaně rozehrál do strany úplně volnému Vackovi, který od pomezní lajny míč tvrdě nacentroval k překvapení všech do brány Beneše. A protože Beneš čekal centr, míč letící k první tyči jej překvapil natolik, že mu již nestačil zabránit v dráze letu – 0:1!! Kunčina nastartovala na vyšší obrátky a začala lépe kombinovat, což bylo vidět především na Linhartické záloze, která již po dvaceti minutách druhého poločasu prakticky nemohla. Přesto se domácím nedařilo dostat na dostřel Coufala. Hráči Metry bojovali, dřeli, makali, aby si těsné vedení uhájili a přitom vysílali Vacka na steč Benešovy branky. Ten byl po brance k neudržení. Neustále bojoval a tak jej spousta lidí ani poznat nemohlo a nevědělo, co se s ním mohlo stát, když v předchozích zápasech se nemohl prosadit a v tomto zápase to najednou šlo. Pozornost poutal i T. Kelo, druhý útočník, který na sebe neustále poutal i dva hráče Kunčiny. Přesto se mu podařilo ohrozit Beneše. Důrazným napadáním Eliáše mu sebral míč a postupoval z velkého úhlu k bráně. Ovšem místo nahrávky na přibíhajícího Kolíska na malém vápně, zvolil trochu unáhleně střelu bodlem, která mířila do boční sítě. Za což mu taky od plic Kolísek vyčinil. Na kopačky Kunčiny se začala vznášet nervozita, takže se stávalo čím dál častěji, že míč ztráceli, což byla voda na mlýn Metry. V 75. minutě předvedla Metra, to co předváděli po většinu zápasu domácí. Do kombinace při přechodu z obrany do útoku se zapojilo snad 6 hráčů Metry na jejímž konci byl Kryštof a jeho technická střela po zemi k tyči z velkého vápna, na kterou Beneš prostě neměl - 0:2!! Nutno podotknout, že velkým dílem se svou bojovností na gólu podíleli Vacek a Kelo T, který nezjištnout přihrávkou Kryštofa našel. Do konce zápasu zbývalo 10 minut, když do hry se přišel podívat matador linhartického fotbalu Lébiš. Kunčina si do konce zápasu vytvořila nějaké šance, ale žádná z nich nebyla tzv. tutovka, proto si Coufal mohl připsat první jarní čisté konto.

Radost Metry byla obrovská, protože hráli dva týmy, které mají opačné ambice. Jeden tým se chce zachránit a druhý pošilhává po postupu. Vzhledem k tomu, že M.Třebová “B“ prohrála v Dlouhé Loučce se čelo Kunčině nevzdálí a Linharticím bodíky moc pomohou a to nejen v tabulce, ale taky k sebevědomí, které po dvou porážkách moc potřebovali.