Páté kolo je za námi

07.09.2010 06:54

Muži

Linhartice – Kunčina 1:1

Sousedské derby se neslo ve znamení nervozity, a to zejména na kopačkách domácích. Ti se sice ujali ve 26. minutě vedení, to jim ale nevydrželo ani do poločasu. I po přestávce se jim nevedla kombinace, hosté důrazem ve středu pole eliminovali veškerou snahu Metry a skóre se už nezměnilo.

Fakta – branky: Kolísek – Šmehlík. Rozhodčí: Sobotka (Vysoké Mýto). ŽK: 2:4. Diváci: 150. Poločas: 1:1.

Metra Linhartice: Coufal – Kelo, Prucek, Kolísek, Winkler, Langr, Heger, Kryštof, Andrlík, Pazdírek, Konečný (Radimecký, Lébiš, Bednář).
Sokol Kunčina: Crha – Pešava, Šmehlík, Drahoš, Kubík, O. Brychta, Štrajt, Pospíšil, Hutira, Tlustoš, Spálenský (Stupka, T. Brychta).

Dorost

Hradec nad Svitavou - Kunčina      3:4

Kunčinští dorostenci odjeli k dalšímu zápasu ve značně nelehké pozici, po zbytečné ztrátě bodů v Chornicích museli tento zápas bezpodmínečně vyhrát, pokud chtěli udržet první místo v tabulce. To se podařilo!

První poločas byl velmi ovlivněn nekvalitně připravenou hrací plochou, Kunčina útočila ve velmi vysoké trávě, což se na kvalitě hry značně projevilo. Po chybě obrany Kunčina prohrávala 1:0. Zanedlouho bylo vyrovnáno, po zmatku se prosadil Tomáš Brychta. Do kabinm se šlo s výsledkem 1:1.

Druhý poločas začal ve velmi ostrém tempu, hosté útočili a doslova "zmáčkli" Hradec na jejich polovině. Převaha se projevila ve 3 střelených brankách. Poté začalo pršet, což smazalo kvalitativní rozdíly mezi oběma týmy. Po závaru domácí snížili a po chybě obrany už to bylo pouze o jednu branku. Domácí rozhodčí - laik - velmi ovlivňoval průběh druhé půle, nepískal fauly, ponechával nesmyslné výhody a skutečnost, že ve druhém poločase nastavoval takřka 7 minut, hovoří za vše.

"Psychická stránka hráčů se od posledního zápasu velmi zlepšila, kluci se uklidnili a soustředili se pouze na fotbal. Po bouřce v kabině po zápase v Chornicích se hra zlepšila o 100%, jsem naprosto spokojený. Nejlepším hráčem utkání bych zvolil Lukáše Nedomu, který vstřelil dvě branky a další příležitosti připravoval.", řekl po zápase trenér Mira Kubín.