Třetí kolo odehráno

22.08.2010 10:32

Okresní přebor mužů a dorostu má za sebou další kolo. Muži zavítali na krásně připravené hřiště v Kamenné Horce. Dorostenci měli v prvním kole volno a tak svou sezónu rozehráli na půdě velmi silného Třebařova. Žáci odehráli svůj debutový zápas taktéž v Třebařově.

Muži

Naši muži jsou ve vynikající formě. Na hřišti předního celku OP odehráli velmi dobré utkání, avšak bez bodové odměny. Tým trenéra Zdenka Pešavy se ujal vedení již v 5. minutě, kdy se z dálky trefil Jaromír Tlustoš, hosté po velmi přísné penaltě vyrovnali. Na to se nemohl dívat Václav Štrajt a technickou střelou na zadní tyč rozhodl o našem poločasovém vedení.

Do druhého poločasu nastoupila Kamenná Horka ve změněné sestavě a musím říci že velmi aktivně, z čehož vyústil vyrovnávací gól domácích, ze kterého se ale domácí neradovali dlouho, z rychlého protiútoku kontroval znovu Jaromír Tlustoš a Kunčina opět vedla.

Poté se z nepochopitelných důvodů Kunčina zatáhla, nebyla aktivní, hosté útočili výhradně přes levou stranu, která jistotou zrovna neoplývala. Po několika pološancích se domácí prosadili, srovnali na 3:3, a od toho okamžiku měli zápas ve své režii. Dirigentské schopnosti Ondřeje Brychty nebyly nic platné a efektivnější hosté skórovali ještě dvakrát.

Konečný výsledek 5:3 odpovídá situaci na hřišti, naše obrana nepůsobila jistě a byla v některých okamžicích velmi průchozí.

Je nutné říci, že to byl zápas velmi kvalitní, ve vysokém tempu. Obrovskou kaňkou na utkání je zranění kanonýra Spálenského.

Dorost

Dorostenci zavítali k úvodnímu zápasu ročníku na půdu silného Sokolu Třebařov, který měl v zádech vítězství ze hřiště Starého Města, a body chtěl samozřejmě potvrdit v domácím prostředí.

Počáteční nervozita samozřejmě svazovala nohy svěřencům Miroslava Kubína, počáteční nápor domácích jsme přežili. V 8. minutě si obnovil zranění kolene Michal Kubín, kterého nahradil Ondřej Kudrna. Hosté se z této situace velmi dobře oklepali a po rohovém kopu Dominika Kaliny se dorážkou z předbrankového prostoru prosadil Robert Zeman. Na 2:0 zvyšoval znovu po rohovém kopu nikým neatakovaný Jan Šejnoha. Domácí snížili jak jinak než po rohovém kopu a do kabin se šlo s výsledkem 1:2.

Druhý poločas byl ze strany Kunčiny velmi dobrý, po taktické stránce byli hráči jednoznačně lepší a nekoncepční tým Třebařova si nevytvořil takřka nic. Hosté naopak hrozili z protiútoků a hned dva z nich využili. Po krásných střelách Nedomy a Brychty se dvakrát měnilo skóre. Za již rozhodlého výsledku 1:4 se utkání spíše dohrávalo a nervózní domácí, obzvlášt Kytlica, neunesli situaci a nehráli příliiš ve smyslu fair-play.

"Konečný výsledek je velmi zasloužený a odpovídá našim možnostem, musím kluky pochválit za dodržování taktických pokynů", řekl po zápase Miroslav Kubín.

Žáci

Družstvo žáků prošlo velmi výraznou generační výměnou, přišel nový trenér Stanislav Horálek, změnila se soutěž, ve které žáci hrají a to vše mělo velký vliv na výsledek a průběh prvního zápasu. Žáci vycestovali za první bitvou o body na hřiště Sokola Třebařov.

První poločas byl bojovný, avšak zkušenější domácí měli více ze hry. Výsledek poločasu byl po několika velmi dobrých zákrocích Jakuba Zemana pouze 1:0 pro domácí, jedinou šanci na vstřelení branky hosté bohužel nevyužili.

V druhém poločase se hra hostů takřka rozpadla, po několika inkasovaných gólech  se utkání dohrávalo a v pohodě hrající domácí diktovali tempo hry. Avšak i některé kunčinské výpady se zdály být slibné, ale zkušená třebařovská obrana si vše pohlídala.

Zkušenosti, které žáci sbírají jim nikdo nevezme a jsou k nezaplacení.

Nejlepším hráčem utkání byla v hostujícím dresu velmi šikovná a bojovná Romana Kalábová.

Konečný výsledek 7:0 je až příliš krutý.