Kunčina proti kvalitnímu soupeři vyválčila plný počet bodů

20.08.2017 14:31

Kunčina - Horní Ředice    3:1 (1:0)

Po výsledkové nevydařených utkáních prvního kola oba soupeři netrpělivě očekávali zápas II kola. Mírným favoritem byla Kunčina, která hrála doma.
SESTAVY:
TJ SOKOL KUNČINA:
Hutira- Šejnoha, Eliáš, Spálenský, Pagáč T. - Kaláb (57. O. Brychta), T. Brychta, Sedláček, Švanda (90. Scholze) - Tlustoš (85. Pagáč V.), Šmehlík (76. Zeman)

SK HORNÍ ŘEDICE:
Procházka, Kopa, Chytka (46. Šedivka), Černý, Skalický, Březina (86. Drábek), Dědič, Klír, Englich (82. Šolta), Horyna (46. Hrubý), Vrátil

Zápas začíná pro domácí dost nebezpečně. Hned ve 2. minutě domácí stoper Spálenský signalizuje ofsajdové postavení soupeře a přestává hrát, rozhodčí ukazuje, že se o ofsajd nejedná a Dědič postupuje sám na Hutiru, naštěstí pro domácí se mu míč zamotal pod nohy a z velké šance hosté nic nevytěžili.

3. min. - Protiútok domácích, kombinace Sedláčka s Tlustošem posouvá míč na agilního Kalába, jehož centr sbírá Procházka.
4. min. - Hosté evidentně rychlostně nestačí na Šmehlíka, ten si naráží míč s Kalábem a postupuje individuálně přes 3 hráče soupeře, navádí míč na střed hřiště a jeho střela levačkou míří jen do břevna.
6. min. Kunčina se usazuje na polovině soupeře, centr z pravé strany míří na Kalába, který se jej pokouší hlavičkovat, ale neúspěšně. Míč dobíhá Šmehlík, který jej vrací ostře do šestnáctky, šance zakončena není.
9. min. - Povedený křížný míč Ředických míří doleva, odkud hosté centrem hledají Dědiče, jeho hlavička konči mimo.
14. min. - Z pozice pravého beka se do individuální akce rozbíhá Martin Šejnoha, obrana se před ním hodně otevřela, čehož domácí talent využívá a tlačí se do zakončení levou nohou, jeho pokus reflexivně likviduje Procházka. Následující rohový kop hrají domácí nakrátko: Sedláček oslovil přihrávkou Švandu, ten mu míč vrací, centr do vápna zasahuje Tlustoš v těžké pozici a míč končí nad bránou. Kunčina nemůže dát branku...
15. min. - Dedič běží z boku sám na Hutiru, perfektní obranný zákrok předvádí Šejnoha, Hutira následně odvrací na rohový kop.  ,  
19. min. - Šmehlík postupuje středem hřiště s hlavou nahoře, vidí nabíhajícího Ladislava Švandu, nachází jej milimetrovou přihrávkou do běhu... Švanda prokazuje svou zkušenost, zachovává chladnou hlavu a v tváří v tvář Procházkovi se nemýlí. 1:0 pro domácí.
20. min. - Domácí po faulu na Tlustoše velmi rychle rozehrávají, míč se dostává k Martinu Šejnohovi, který zkouší Procházku z 25 metrů, hostující golman jistě chytá.
22. min. - Hosté se tlačí dopředu, zejména Klír a Vrátil zlobí obranu domácích.
30. min. - Rohový kop domácích, odražený míč za vápnem zakončuje špílmachr Sedláček, Procházka zasahovat nemusí.
33. min. - Tlustoš zkouší pozornost Procházky, ten jeho střelu z 25 metrů bezpečně kryje.
34. min. - Domácí golman Hutira dokazuje, proč se mu říká neprůstřelný mnich :-) Akrobaticky vyráží střelu hostí na brankové čáře a drží příznivý výsledek pro domácí.
35. min. - Hrubice Spálenského, který přihrává malou domů Hutirovi, ale tak slabě, že perfektně oslovil hostujícího útočníka, ten z brankové čáry vrací pod sebe na osamoceného Dědiče, který svou třetí tutovku nepochopitelně neproměňuje a míří vedle Hutirovy svatyně.
42. min. - Slušná kombinace hostí končí střelou Vrátila, Hutira míč bezpečně drží.
Končí I. půle, která přinesla veliké množství šancí na obou stranách, kdyby se šlo do kabin za stavu 3:3, nikdo by se nedivil. Domácí drží příznivý výsledek, ale do druhé půle se budou muset zlepšit a přestat dělat chyby.

46. min. - Trenér hostí střídá, na hřiště přichází zkušený Šedivka, který střídá nevýrazného Chytku. Hrubý střídá Horynu.
48. min. - Domácí jsou hlavami asi ještě v kabině, Eliáš zachraňuje domácí před pohromou.
51. min. - Dlouhý míč na křížem doprava na Klíra, ten míč perfektně zalepil a předal jej Vrátilovi, ten má mnoho prostoru, nedůraz domácích před domácím vápnem je přílišný luxus pro Vrátila, který možnosti využívá perfektně a svou střelou nedává Hutirovi šanci. Hosté začali druhou půli skvěle a zaslouženě vyrovnávají skóre utkání.
52. min. - Domácí mají výhodu volného kopu a nesmyslně zrychlují hru, hosté se tlačí k domácímu vápnu, hru přerušuje rezolutně švanda, za cenu Žluté karty. Hosté mají výhodu přímého volného kopu z 22 metrů, zakončují nad.
Hosté jsou v první čtvrthodině o třídu lepší, domácí horko těžko brání nerozhodný výsledek. Poločasové střídání hostům výrazně pomohlo...
57. min. - Domácí trenér Suchý střídá Patrika Kalába, nahrazuje jen Ondřej Brychta, který bude tvrdit muziku na středu hřiště, doprava se posouvá jeho bratr Tomáš.
62. min .- Faul na Zdeňka Šmehlíka, Přímý kop zahrávají domácí na zadní tyč, kde číhá Tlustoš, Bohužel se mu míč letící v těsné blízkosti pravé tyče nepodařilo zasáhnout.
64. min. - Kunčina nedůrazná. Vrátil dělá kličku Eliášovi a střílí na Hutiru, ten velmi dobře zasahuje.
65. min. - Další práce pro Hutiru, ten znovu připraven.
72. min. - Na Ondrovi Brychtovi visí ve vápně obránce hostí, Brychta padá. Rozhodčí píská pokutový kop, hosté protestují. Tlustoš se nemýlí a převažuje skóre na stranu domácích. Pro hosty velmi krutý vývoj druhé půle...
76. min. - Taktické střídání trenéra Suchého a změna rozestavení. Ze 4-4-2 přecházíme na 4-5-1. Odchází Šmehlík, přichází Zeman, který posiluje defenzívu Kunčiny. 
Hosté jsou velmi otřesení brankou na 2:1, jejich převaha již není znatelná. Se všemi centrovanými míči si domácí bezpečně dokážou poradit.
85. min. - Tlustoše střídá Vladimír Pagáč na pozici hrotového útočníka.
86. min. - Na hřiště přichází v dresu hostí Drahoslav Drábek, bývalý ligový rozhodčí. Hned se k němu přesouvá Zeman.
89. min. - Razítko na skóre utkání po chybě v hostující obraně přidává nový muž na hřišti Laďa Pagáč, který nepohrdl nabídkou stopera Ředic a střílí míč do odkryté brány. 3:1.

92:00 - Konec utkání.

Hráč utkání: Michal Sedláček